Jdi na obsah Jdi na menu
 


Navštívili jsme představení,........:

Dívčí válka aneb Vlasta kopla Vlastu

S výtvarníkem Michalem Hejmovským, s choreografkou Evou Deákovou a s celým uměleckým souborem Radosti připravil umělecký šéf a režisér Vlastimil Peška novou inscenaci – Ze starých pověstí českých aneb Dívčí válka v Čechách. Z podtitulu je patrné, co je tématem tohoto „ druhého dílu“ úspěšné inscenace, která se v Radosti hraje už od roku 1994. Dívčí válka /chcete-li Vlasta kopla Vlastu – to je další podtitul hry/ byla premiérově uvedena v pátek a v sobotu 16. a 17. ledna 2004. Inscenace se bude hrát dopoledne pro školy a večer pro mládež a dospělé publikum. Věříme, že tento další výlet do českých dějin bude patřit k opět k úspěšným „rodinným“ představením.

Délka představení je 60 minutLumpacivagabundus aneb rozverný trojlístek
Johann Nepomuk Nestroy
Úprava a režie: Vlastimil Peška
Výprava: Michal Hejmovský
Hudba: Vlastimil Peška a J.J.Fiala

Inscenace známé veselohry rakouského komediografa, která patří k "zlatému fondu" komediálního repertoáru divadel.Hlavními postavami příběhu jsou tovaryši Fošna, Flok a Žehlička, kteří před řemeslem dávají přednost zábavě a veselému tuláckému životu, i když při tom mají hluboko do kapsy. Trojlístek se stane pokusným objektem bohyní Fortuny a Amorosy /štěstí a láska/. S pomocí první vyhrají tovaryši v loterii a rozejdou se na rok do světa. Protože po návratu jsou na tom kromě Fošny úplně stejně, zasáhne bohyně lásky a způsobí jejich proměnu v pracovité řemeslníky a spořádané otce rodin. Jestli je však ona proměna "to pravé", uvidíte sami. Jde o tak trochu "kouzelnou" hru, s písněmi a spoustou komických situací.

 

Návštěva divadla Radost
Dne 12.října měla naše třída společně s kvartány navštívit divadlo Radost na Bratislávské ulici.Jeli jsme na večerní představení,veselohru s názvem :
Lumpacivagabundus aneb rozverný trojlístek.Odjezd byl stanoven na 18:00 od Gymnázia.Na sraz přišli všichni poměrně včas.Když se autobus zaplnil,vyjelo se.Cestou se ještě zastavovala na Brněnské ulici v Tišnově,Čebíně a v Kuřimi.Některým spolužákům se poštěstilo a byli na divadle usazeni v první řadě a měli možnost komunikovat s herci.Představení bylo veselé,plné ironií,takže jsme si ho všichni užili,i ti ,co naněm byli už opněkolikáte a ti,co seděli ve třetí řadě i ti,kterým všichni kopali do židel.Nakonec jsme se domů vrátili o třičtvrtě hodiny později než bylo plánováno.Ovšem ztráta stála za to.Těšíme se na další představení.A všem ho doporučujeme !!!!!

zdroj:
http://www.divadlo-radost.cz/
Hráli