Jdi na obsah Jdi na menu
 


školní výlet-sekunda-Jeseníky

Tak už máme za sebou náš druhý společný školní výlet. Tentokrát jsme se vydali objevovat krásy a zajímavosti Jeseníků. Na výlet jsme na rozdíl od minulého roku jeli autobusem. Tetokrát to byly dny 11.a 12.6.2008.

Po zhruba 2 hodinách pohodlné a jako vždy veselé jízdy jsme zastavili na naší první zastávce-Velké Losiny. Po tom co jsme se prošli po zámeckém parku a přečetli si referáty o zdejším zámku jsme se vydali směr papírna. Jak už asi všichni víte ve Velkých Losinách se zachovala snad nejznámější ruční papírna v česku. Výrobky odsud se používají i te´d na pražském hradě. Prošli jsem si muzeum a výrobnu, hned po tom následovali opět krátké referáty a rozchod na jídlo. Někteří, kterým nabalila svačinu maminka z domu se odebrali do autobusu, jiní šli prozkoumávat zdejší občerstvení. Pak jsem cca.1 hodinu čekali v autobuse, jelikož pršelo a my měli ještě dost času než jsme měli být na dalším místě. Hned potom se náš autobus opět rozjel a my jeli prozkoumávat, snad nejzajímavější místo našeho výletu a to přečepávací vodní elektrárnu Dlouhé stráně. Po nepříliš zábavné přednášce při ktreé se podařilo usnout i naší pí.profesorce Drlíkové jsme se plní očekávání vydali autobusem na Horní nádrž. Někteří z nás se rozhodli že si nádrž s obvodem 1 km oběhnou a tím si také vysloužili pozdější uklízení autobusu. Potom už jsme jenom dojeli do Lázní-Jeseník a vydali se na večeři. Po večeři v jednom z mnoha zdejších lázeňských domů jsme se zabydleli v ubytovně a začal večerní program. Bylo volno, takže se hráli hry, blblo se na pokojích a někdo odpočíval. Večerka byla v 22:15 a pak už hurá do postelí a pořádně se prospat na další den.

Ráno jsme vstali, zabalili jsme si, popovídai si a někteří z nás si dokonce uvařili párky. Potom jsme si dali věci do autobusu a šlo se na snídani, kde jsme měli co jiného než párky:-D. Po snídani jsme začali prohlídku lázeňského města, kterou nám pan průvodce zpříjemnil ukázkou fotografií. Po procházce lázeňským parkem jsme měli hromadný nálet do obchodu kde jsme si nakoupili všechno, co nám zrovna padlo do oka. Opět jsme nasedli do autobusu a jelo se směr Karlova studánka. Vystoupili jsme u hotelu Na Hvězdě odkud nás jiný autobus odvezl přímo pod praděd k chatě Ovčárna. Odtud jsme šli ještě kousek k chatě Barborka, kde se většinaz nás občerstvila. A pak už hurá údolím Bílé Opavy až ke Karlově Studánce. Cesta údolím byla jedno velké dobrodržství, vodopády, žebříky,spadlé stromy a v neposlední řadě i projít přes rašeliniště a přes potok. Nakonec jsme se celí vyčerpaní dostali k autobusu, napustili jsme si léčivou vodu do flašek a mohlo se jet domů. Cestou se v zadní části autobusu strhla vášnivá debata o koňském salámu a než jsme se nadáli blížili jsme se k Tišnovu. Tak jsme využili poslední možné příležitosti a zapívali jsme si "náš výlet končí, slunko už zapadá...". V Tišnově si nás po 20:00 vyzvedli rodiče a my jsme se rozjeli do svých domovů.

Doufám že když řeknu že tento výlet se opravdu povedl a už se tak těšíme na další rok, budu mluvit za všechny.

Tímto by jsme taky chtěli poděkovat naší pí.profesorce Veličkové a Drlíkové za to, jak skvěle nám výlet zorganizovali a že to s námi ve zdraví přežily.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář